Yenidoğan Sağlığı

Buzağıların neonatal dönem bakım besleme koşulları ve neonatal sağlık yönetimi, ileriki yaşamlarında gelişim ve performanslarını belirlemektedir. Bunu başarmak için, doğru ürün seçimi ve neonatal döneme spesifik risklerin iyi anlaşılması gerekir.

Yaşamın ilk döneminde görülen hastalıkların, hayvanın ileriki yaşamı boyunca performans üzerine olumsuz bir etkisinin olduğu net bir şekilde gösterilmiştir. Bu yüzden MSD Hayvan Sağlığı, veteriner hekimler ve yetiştiricilere bu kritik gelişimsel dönemin yaşamsal önemini anlamalarında yardımcı olmak üzere, neonatal buzağı sağlığı üzerine özel olarak eğilmektedir. Koruma ve tedavi stratejilerinin bir araya getirilmesi ile, neonatal buzağı için optimal sağlık koşullarını teşvik etmeye yardımcı ürünler, araçlar ve bilgi sağlamaktayız. MSD Hayvan Sağlığı, veteriner hekimleri neonatal sağlığı bir anahtar unsur haline getirmek adına destek olmakta, dolayısıyla yetiştiricilere, hayvanların yaşamları süresince performanslarını optimize etmelerini sağlamak suretiyle kazançlarını artırmalarına yardımcı olmaktadır.

Ürünlerimiz

Yenidoğan sağlık yönetimi gelecek için bir yatırımdır. MSD Hayvan Sağlığı, genç buzağıları etkileyen önemli enfeksiyonların kontrolüne yönelik geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Bu şekilde, gerekli profilaktik ve terapötik programlar her çiftliğin yapısına özel hale getirilebilir.

AşılarHizmetler
Rotavec CoronaBovilis Bovipast RSPBovilis IBR marker InacYenidoğan Sağlığı Pratik Teşhis Rehberi
Antiparaziterler
Halocur
Antibiyotikler
Cobactan 2,5%Cobactan LA
Anti-enflamatuvarlar
Finadyne