ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, hayvan hastalıklarının tedavisi ve önlenmesi için etkili ürünlerden daha fazlasını sunmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, hayvan sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan ve hayvan sahiplerine de fayda sağlayan ürünler üzerinde çalışıyoruz.

SÜREGELEN PROJELER
Yarınki bilimsel gelişmeleri görmek istiyorsak bugün araştırmalara büyük yatırım yapmamız gerekiyor. Veteriner ilaçları ve aşılardaki sağlam portföyümüz, araştırma ve geliştirmeye olan bağlılığımızı yansıtıyor. Parazit ve enfeksiyonlarla mücadeleden, hayvan sağlığını ve performansını iyileştirmeye kadar her şeye odaklanan mevcut yüzlerce projemiz var. Buna, hem insanları hem de hayvanları etkileyen zoonotik hastalıklar da dahil olmak üzere, bir dizi hastalığa hitap edecek yeni teknolojileri kullanmaya odaklandığımız biyolojik ürün alanları da dahildir.

TEKNOLOJİMİZ
Önde gelen bir hayvan sağlığı şirketi olarak, araştırma çalışmalarımızda en son teknolojileri kullanıyoruz. Aşı etkinliğini artırmak için adjuvan teknoloji, doğal bağışıklık tepkisinin terapi olarak nasıl kullanılabileceğini incelemek için immünogenomik ve biyoinformatik ve bir bağışıklık tepkisini tetiklemek için viral DNA kullanan vektör ve kimera aşı teknolojileri gibi araştırma alanlarına odaklandık.

En gurur verici yeniliklerimizden biri, kümes hayvanları aşılarını dondurarak kurutmak için geliştirdiğimiz SPHEREON teknolojisidir. Bu teknolojide, küçük, yüksek çözünür parçacıklar (küreler), büyük parti boyutlarında uygulanmasını kolaylaştırıyor.

TESİSLERİMİZ
Kritik araştırmalarımızı hem aşı (biyolojik) hem de farmasötik araştırmalara odaklanan çok sayıda araştırma tesisinde yürütüyoruz. Ayrıca yerel konulara odaklanan araştırma operasyonlarını sürdürüyoruz ve değişen pazar ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap veriyoruz.

ORTAKLARIMIZ
Günümüzün rekabetçi, sürekli değişen iş ortamında, hiçbir şirket tek başına çalışamaz. Şirket içi araştırma ve geliştirme çalışmalarımıza ek olarak, partnerlerle, üniversitelerle, biyo-teknoloji şirketleri ve araştırma enstitüleriyle sürekli olarak işbirlikleri arayışındayız. Ayrıca, iyi uygulamaları paylaşmak ve ortak araştırma çalışmalarımızdan yararlanmak için MSD İnsan Sağlığı’ndaki ekiplerle de ortak çalışmalar yürütüyoruz.