Akciğer Sağlığı

Akciğer Sağlığı Platformunun amacı; “Temiz” akciğerlerdir. Sığırların yaşam alanında yaygın şekilde bulunan solunum patojenleri tarafından enfekte olmamış veya patojenlerden en az şekilde etkilenmiş akciğerler sağlıklı yaşamın olmazsa olmazıdır.

Pnömoninin, yetiştirici açısından, mortalite, tedavi ve işgücü masrafları gibi önemli ekonomik zorlukları vardır. Akciğerlerin üstlendiği, gaz değişimi, termoregülasyon ve pH dengesi gibi birden fazla rolden dolayı, işlevsellikteki en küçük aksaklık bile bir hayvanın kısa süreli ve uzun süreli performansını etkileyebilmektedir. Akciğer sağlığı yönetiminde çiftçilere yardımcı olmak, MSD Hayvan Sağlığı’nın önemli bir önceliğidir. Akciğer Sağlığı Platformumuz, veteriner hekim ve yetiştiricilere, akciğerlerin sağlığını korumaya yönelik eksiksiz ve etkili bir yaklaşım getiren ürünler, araçlar ve bakış açıları sağlamaktadır.

Ürünlerimiz

MSD Hayvan Sağlığı, ruminantlarda solunum yolu fonksiyonlarını etkileyen önemli enfeksiyonların kontrolüne yönelik geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu etkili ve yenilikçi ürünleri kullanarak respiratorik enfeksiyonlara yönelik etkin yönetim sağlayan akciğer sağlık programları- koruma, antibakteriyel tedavi ve daha hızlı iyileşmeye yönelik inflamasyon kontolü- oluşturabilirsiniz.

AşılarHizmetler
Bovilis Bovipast RSPBovilis IBR marker InacAkciğer Sağlığı Pratik Teşhis Rehberi
Antibiyotikler
Cobactan LAResflorNuflor Minidose
Anti-inflamatuarlar
Finadyne