MSD Hayvan
Sağlığı Teknolojileri

MSD Hayvan Sağlığı

Günümüzün hızla gelişen teknolojik ve bilimsel gelişmelerini odağına alarak; sadece belli bir bölgede değil, dünya genelinde hayvan sağlığı sektörünün geleceğini şekillendirme hedefini misyon edindi.
Daha Sağlıklı Hayvanlar için Bilim™ sözümüzün önemini çok iyi biliyoruz. Bu sebeple; canlıları daha yakından tanımak ve her canlının refahını sağlamak için hayvan sağlığı teknolojileri üreten, geliştiren ve pazara sunan lider firmaları MSD’nin bir parçası haline getirdik. MSD Hayvan Sağlığı olarak; bünyesinde ileri teknolojik çözümler geliştiren ve ruminant sağlığı alanında çözümler sunan Allflex Livestock Intelligence, evcil hayvan sağlığında faaliyet gösteren Sure Petcare, balık sağlığı alanında ise Biomark ve Vaki firmalarını 2019 yılında satın aldık. 2020 yılında MSD Hayvan Sağlığı Teknolojileri olarak yeniden adlandırdık.

MSD Hayvan Sağlığı Teknolojileri

Hayvanların günlük rutini, beslenme ve davranış düzenleri, üreme ve sağlık takibi yapan, gerçek zamanlı verileri toplayıp analiz etmeye adanmış ileri teknoloji ürünleri ile modern çözümler geliştiren yeni operasyon birimimizdir. Bu verileri olabilecek en iyi şekilde kullanarak, teknolojinin yardımıyla verimi artıracak çözümler üzerine çalışıyoruz. Hayvan refahının iyileşmesini sağlamak ve verimliliği artırmak için elde ettiğimiz verileri bilim ve teknolojinin işliyoruz.

Allflex Livestock Intelligence Hakkında

Allflex Livestock Intelligence, MSD Hayvan Sağlığı bünyesinde ileri teknolojik çözümler sunan MSD Hayvan Sağlığı Teknolojileri’nin bir sürü sağlığı portföyüdür.
Allflex Livestock Intelligence, hayvan kimliklendirme/tanımlama, bireysel inek, grup ve sürü bazında hayvanların takibi, çiftlik/işletme yönetimi için çözümlerin tasarımı ve geliştirilmesi, üretimi ve sunumunda dünya lideridir.Veriye dayalı çözümlerimiz; yetiştiriciler, şirketler ve ülkeler tarafından dünya çapında yüz milyonlarca hayvanı yönetmek için kullanılmaktadır.
Çözümlerimiz; akıllı, eyleme geçirilebilir yönetim bilgilerini veteriner hekimin ve yetiştiricinin ellerine teslim ederek, sağlıklı, sürdürülebilir bir gıda tedariği için optimum üretim sonuçlarını elde ederken, hayvanların sağlıklarını ve refahlarını korumak için zamanında hareket etmelerini sağlar. Gücünü teknolojiden alan Allflex; hayvanların ve onlara bakan insanların yaşamlarını ve sağlığı iyileştirirken, hayvanların refahını ve üretim performansını artırır.

Allflex Mirası

Metal oymalı levha üreticisi Delta Plastics’in kurucusu John Burford ile mandıracı Brian Murphy’nin tanışmasıyla 1955 yılında, Yeni Zelanda’da kuruldu.
Bu ikili, çiftlik hayvanlarını daha güvenilir ve etkili biçimde tanımlamak için esnek ve plastik kulak künyesine yatırım yaptılar. Allflex birçok şirket ve markayı 2008 yılında satın alarak ID teknolojisinin derinliğini ve kapsamını genişletti. Sonraki yıllarda OS ID, Destron Fearing, Merko, Cox & Ritchey ve Aleis ve çiftlik hayvanlarını tanımlama alanında köklü bazı önemli şirketler Allflex Ailesine katıldı. MSD Hayvan Sağlığı ise, Allflex’i 2019 yılında satın alarak MSD Hayvan Sağlığı Teknolojileri Birimi’nin ilk adımlarını attı.

Allflex Ne Sunuyor?

Ruminant sektöründe yetiştiriciler, sürdürülebilir ve güvenilir gıda zinciri konusunda artan küresel talebi karşılamak için şeffaflığa, izlenebilirliğe ve çiftlik içinde verimliliğe ulaşmalıdırlar.

Teknolojiyi bu denli benimsememiz hayvan sağlığı ve refahını, izlenebilirliği, güvenliği ve otomasyonu ileriye taşıyor

Hayvan tanımlama ve ihtiyaca özel sürü takip sistemlerimiz ile hayvan sağlığını ve refahını iyileştiren gerçek zamanlı bilgiler sunarak olası sağlık problemlerini önceden tespit edip, en doğru uygulamanın seçilmesi ile sürünüzün verimi artırken, teknolojik çözümlerimizle sizleri destekliyoruz. Hayvanlarınızın refahını, verimini ve çiftliğinizin karlılığını artırmanıza yardımcı oluyoruz.

Tüm bunları yaparken hayvan sağlığında geleceği yeniden şekillendiriyoruz.

Allflex Ürün ve Hizmetleri

DAHA MUTLU İNEKLER İÇİN SÜRÜNÜZÜN SESİNE KULAK VERİN!

Bireysel inek, sürü ve grup bazında hayvanlarla iletişim kurmanızı sağlayacak teknolojimiz ile sürünüzün sesi oluyoruz.

Hayvan hareketlerini ölçen ve davranışa dönüştüren kulak küpesi veya boyun tasmasıyla çiftlikte yeni doğan buzağıdan ineğe kadar tüm popülasyonları aşağıdaki yöntemlerle takip ediyoruz.

1. Üreme Takibi

4 farklı parametreyi değerlendirerek, %95 oranında kızgınlık tespit doğruluğu sağlar ve kesin tohumlama zamanını saptar. Anöstrus, abort, KOH gibi problemleri erkenden tespit eder. Hormon maliyeti ve hayvan üzerindeki stresi azaltır. Açık gün sayısı azalır. Buzağılama aralığı düşer.

2. Sağlık Takibi

Hareket ve geviş takip sistemi; doğum öncesi, sonrası ve tüm laktasyon boyunca olası hastalıkların erken tespit ve tedavisi için olanak sağlar. İlaç maliyeti ve ölüm oranını azaltır.

3. Grup Takibi

Gruplamanın etkinliğini, grup refahını, beslenme stratejisini, sıcak stresini, rasyon ve yem protokollerinin grup üzerindeki etkisini ve operasyonel rutinlerin etkili olup olmadığını hızlıca değerlendirmenizi sağlar.

Allflex Livestock Intelligence

Gönlünüzün rahat, veriminizin fazla ve maliyetinizin az olması için doğru karar almanızı destekleyecek güçlü içgörüleri 7/24 sizin bilginize sunar.