MSD Hayvan Sağlığı, balık sağlığı alanında uzman, Scan Aqua’yı satın aldı.

Bu satın almayla, şirketimizin balık ürünleri portföyü daha da büyüdü.

HVAM, Norveç, Mart 4, 2019- MSD Hayvan Sağlığı, balık sağlığı konusunda güçlü bir uzmanlığa sahip Scanvacc AS’in iştiraki Scan Aqua AS’i satın alma anlaşmasını imzaladı. Anlaşmanın detaylı şartları açıklanmadı. Rx ürün portföyü ve ana ürünleri AQUI-S® ve Finquel de bu satın almanın kapsamında yer alacak. AQUI-S, somon ve gökkuşağı alabalığında, tedavi, pompalama ve taşınma için kullanılan bir yatıştırıcıdır. Finquel ise, özellikle aşılama işlemi sırasında ve bit sayımı gibi balığa anestezinin uygulanması gereken diğer işlemler için, balık çiftliklerinde yaygın olarak kullanılan bir anestezi ilacıdır.

MSD Hayvan Sağlığı Norveç Genel Müdürü DAFYDD Morris’e satın almaya dair yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Müşterilerimize yeni çözümler sunma olanağı tanımasının yanı sıra, Scan Aqua AS satın alması, MSD Hayvan Sağlığı olarak, balık sağlığına yatırım yapma konusundaki kararlılığımız ve sözümüzü daha da güçlü kıldı. Aşılama bizim için önleyici sağlık çözümlerinin önemli bir ayağı ve sakinleştirici kullanımı bu yaklaşımımızı tamamlıyor.”

Scanvacc AS’nin CEO’su Ole Kristian Kaurstad ise satın alma konusunda şu açıklamayı yaptı: “Biz MSD Hayvan Sağlığı ile çalışacağımız için mutluyuz. MSD Hayvan Sağlığı, Norveç ve diğer pazarlardaki balık sağlığı ürünlerimizin potansiyelini tam olarak gerçekleştirmek için ideal bir ortak.”