İNSAN KAYNAKLARI

Stajyerlerimizin Görüşleri

Üniversite stajyerleri için staj dönemi ağırlıklı olarak Haziran-Eylül ayları arasındadır. Bunun dışında yıl içerisinde proje dönemlerinde destek verecek stajyer ihtiyaçlarımız da doğabilmektedir.

Staj yapmak isteyen öğrenciler, web sitemizde yayınlanan "Staj Başvurusu" ilanına CV'lerini göndererek şirketimize başvurabilirler. Staj başvurusu yapabilmek için kariyer.net üyeliği gerekmektedir. Kariyer.net üyesi değilseniz kendinize bir kullanıcı adı ve şifre yaratmanız gerekmektedir.Üyelik işlemleri sırasında ilk olarak bir CV formu doldurmanız istenecektir. Bu formu doldurduktan sonra size ait bir kariyer.net şifreniz ve kullanıcı adınız olacaktır. Bu işlem bittikten sonra, web sitemizde staj için başvuruda bulunabileceğiniz "Staj Başvurusu" linkini tıklayarak kariyer.net kullanıcı adı ve şifreniz ile başvuru yapmanız istenecektir. Formdaki tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

Stajyer kontenjanına bağlı olarak, özgeçmişler arasından pozisyonlara uygun adaylar mülakata davet edilir.

Şirketimizde staj yapan öğrenciler, geçirdikleri staj dönemi, çalışma ortamı ve MSD ile ilgili görüşlerini paylaştılar...

Şirketle ilgili beklentilerim kesinlikle gerçekleşti. Çok iyi insan ilişkileri var ve stajyerlerin de nitelikli bir şekilde iş yapabiliyor olması çok faydalı. MSD kesinlikle çalışmak istediğim şirketler arasında. Kurum kültürü ve sağladığı şartların yanı sıra internal marketing'e oldukça önem veren, çalışanlarına en iyi olanakları ve iş ortamını sağlayan bir şirket olduğunu düşünüyorum. Çalışanların verimli olması için de en önemli nokta bu özelliğe sahip olması.

Duygu Sancar - Satınalma - 2010 Yaz Dönemi

İş ile olan beklentilerimden daha fazlasını gördüm burada beklentilerimi karşıladı. MSD kesinlikle çalışmak istediğim bir şirket. Kişilere sağladıkları olanaklar olsun çalışma ortamı olsun şirketin başarısı ve sıcaklığı benim burada çalışmak istemem için ana faktörler.

Zeynep Gül - Muhasebe - 2010 Yaz Dönemi

İş ve şirketle olan beklentilerim fazlasıyla karşılandı. Beklediğimden çok daha samimi bir ortam ile karşılaştım. Daha önce staj yaptığım yere oranla herkesin birbiriyle iyi iletişim kurması ve bana yardımcı olmaları işe adapte olmamı çok kolaylaştırdı. Beraber çalıştığım kişilerin yanlışlarıma karşı toleranslı ve sabırlı olmaları, bana güvenip sorumluluk vermeleri kendimi şirketin bir parçasıymışım gibi hissettirdi.

M.Can Ölger - Finans Departmanı Hazine Bölümü - 2010 Yaz Dönemi

Beklentilerim bulunduğum bölüm adına işlerin nasıl yürüdüğünü görebilmek, dünya çapında bir firmada genel olarak şirket yapılanması, koordinasyonlar, kurumsallık ile ilgili fikir sahibi olabilmekle sınırlıydı. Ancak çok daha fazlasını tecrübe etme şansım oldu, beklentilerim gerçekleşti. Kurumsal yapısı oturmuş bir şirkette, satış departmanının tüm detaylarını gözlemleme fırsatı bularak ve bazılarının da içinde görev alarak, çok harika bir mentörle ve çalışma ekibiyle stajımı tamamlama fırsatı buldum. MSD Türkiye'yi kurumsallaşmasını tamamlamış, çalışanına değer veren, sonuç odaklı ve profesyonel iş yapan(birçok birleşmenin ardından sağlam durabilen bir yapılanma bunu ispatlayabilir)ve geleceğe dair kariyer hedeflerime uygun bir şirket olarak değerlendiriyorum, bu yüzden çalışmak isteyeceğim şirketler arasındadır. MSD Türkiye'de çok sıcak bir ortamda, alanına son derece hakim insanlarla beraber staj yapma fırsatı buldum. Tüm stajım boyunca hem mentörüm hem diğer çalışanlar, stajyerlerle oldukça ilgiliydiler ve dahası iyi bir iş deneyimi sahibi olabilmemiz için çok emek sarf ettiler. Kısacası belki de başka bir yerde böylesine profesyonel bir iş ortamında böyle sıcak bir staj imkanı bulamayabilirdim, MSD Türkiye'ye bu fırsat için teşekkür ediyorum.

Süleyman Gökçe - Kadın Sağlığı, Satış ve Pazarlama - 2010 Yaz Dönemi

Sorumluluk alma fırsatı bulduğum bir işte çalıştım. Çalıştığım insanlar tecrübelerini aktarma konusunda istekliydi, samimi ve arkadaşça bir iş ortamı vardı. MSD Türkiye hem iyi bir referans kaynağı olabilecek repütasyonuyla, hem de samimi çalışma ortamıyla çalışmak isteyeceğim şirketler arasında.

Ramiz Üzümçeker - IT - 2010 Yaz Dönemi

Beni en çok etkileyen firmanın çalışma tarzı oldu. Stajyerine güveniyor, görev tanımlaması yaptıktan sonra serbest bırakıyor, sorumluluk vermekten kaçınmıyor. Bu da kişinin rahat bir ortamda işini severek, eğlenerek, sahiplenerek yapmasını sağlıyor. İlk başlarda “Neden kimse beni aramıyor?”, “Sahaya çıktım ne yapacağım?” gibi telaşlarım oldu elbette ama, zamanla anladım ki, hem istediğiniz zaman gerekli kişilere ulaşabiliyorsunuz hem de sınırlanmamak/sıkıştırılmamak insanda(en azından bende) çok güzel bir motivasyon ve özgüven yaratıyor. MSD Türkiye, elbette çalışmak isteyeceğim bir şirket. Etik kuralları benimsemesi, uluslararası bir şirket olması, çalışan eğitimine verdiği önem, çalışanlar arasındaki ilişkiler ve dinamik yapısı ilk başta aklıma gelen olumlu yönler. Yeteneklerimi ortaya koyabildiğimi ve hatta geliştirebildiğimi düşünüyorum. Öncelikle çok güzel bir stajyerlik dönemi geçirdim. Tüm stajyerlerin katıldığı bir tanışma/tanıtım günü yapılmıştı, bunun her staj döneminde yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Şükran Damgalı - Satış Pazarlama - 2010 Yaz Dönemi

Departman çalışanları her konuda yardıma ve desteğe açık oldular. Beni her zaman yapılan işlere dahil ettiler ve bana açıklamalar yaparak çok şey öğrenmemi sağladılar. MSD'de dışardan gelen geçici bir stajyer olarak değil de, takımın bir parçası gibi hissettim. Ayrıca ofisteki samimi ortam işe her gün severek gelmemi sağladı. Elimden geldiğince yeteneklerimi ortaya koyduğumu düşünüyorum. Bu konuda benim dışımda birlikte çalıştığım insanların katkısı çok büyüktür. Çünkü bana her zaman cesaret verdiler ve inisiyatif kullanma şansı tanıdılar.

Raselin Turhan - Pazarlama, CNS - 2010 Yaz Dönemi

MSD Türkiye Stajyerlerine değer veriyor bu çok güzel. Tanıdığım hiç bir stajyer arkadaşım boş oturmuyor görevler ve sorumluk veriliyor herkese. Böylece staj zamanımız efektif ve verimli geçtiğine inanıyorum.

Dilber Karakaya - Solunum ve Alerji - 2010 Yaz Dönemi

Şirketteki çalışma ortamı çok sıcak ve içten. Herkes elinden geldiğince birbirine yardımcı olmaya çalışıyor ve ilişkiler sempatik bir saygı çerçevesinde yürüyor. Birlikte çalıştığım müdürlerimden, hizmetlilere, diğer stajyer arkadaşlarıma kadar herkes ortamın sıcaklığını paylaşıyor. MSD büyük ve kurumsal bir şirket. MSD çalışanı olmak stajyer olmaktan daha fazla iş yükü ve sorumluluk gerektireceği için kariyer beklentilerimi daha çok karşılayacaktır.

Aslı Bilgin - Hastane ve Hepatoloji - 2010 Yaz Dönemi

Açıkçası geldiğimde okuldan dolayı zorunlu olduğum 6 haftalık stajımı tamamlayıp, çalıştığım eczaneye dönmek istiyordum. Ama 6 hafta sona erdiğinde devam etmeyi çok istedim. Beklentilerimin çok üzerinde bir is ortamıyla karsılaştım. Müdürlerimin o kadar çok tecrübeleri var ki bir gün ben de onlardan biri gibi olmayı umuyorum. Müdürlerim bana birçok sorumluluk verdiler ve ben de en iyi şekilde yerine getirebilmek amacıyla çalıştım. Staj dönemimim çok verimli geçtiğini düşünüyorum. MSD Türkiye'de geçirdiğim her yeni bir gün bana "Her gün 1 yeni bilgi" olarak geri dondu diyebilirim.

Elif Altıcan - Pazarlama, Kadın Sağlığı, Kontrasepsiyon - 2010 Yaz Dönemi

Bütün çalışanlar bilmediğim konularda bana yardım etmekten çekinmediler. Her sorduğum soruya ayrıntılı cevaplar aldım. Beklentilerim fazlasıyla gerçekleşti. Çalışma dönemim boyunca çok şey öğrendim. Pozitif bir çalışma ortamında bulunmak beni de pozitif ekledi ve işe kolayca motive olmama yardımcı oldu. İş konusunda bana güvenmeleri ve sorumluluk vermeleri sayesinde yeteneklerimi ortaya koyma imkanı bulduğuma inanıyorum.

Tuğçe Sezen - Toplantı, Kongre ve Organizasyon - 2010 Yaz Dönemi

Şirketimizin kurumsallığı, çalışma ortamımızın iyiliği, çalışma arkadaşlarımızın işle ilgili olumlu tavırları beni ilk günden itibaren etkiledi. Şirkette en çok dikkatimi çeken şey müdürlerimizle gayet rahat bir şekilde konuşabilmemiz oldu. MSD Türkiye'nin insana verdiği değer apaçık ortada bence. Bireysel yetkinliklerimi kullanabileceğim bir çalışma ortamı var. Kendimi bu şirketin bir parçası hissettim ve ileride çalışma şansım olursa başarılı olacağıma inanıyorum.

Bora Altınmakas - Toplantı, Kongre ve Organizasyon - 2010 Yaz Dönemi

Profesyonel bir çerçevede sıcak ve samimi bir ortamla karşılaştım ve ilk günden itibaren kendimi rahat hissettim. Birlikte çalıştığım insanlar, her zaman yardımcı oldular. Herkesin özenli çalıştığını, yaptığı işe bir şeyler kattığını ve takım olmayı bireyselliğin önüne koyduklarını gözlemledim.MSD Türkiye çalışmak istediğim şirketler arasındadır. MSD'nin büyük, kurumsal ve etik bir şirket olması, çalışanlarının bireysel ve kariyer gelişimine önem vermesi, yurtdışında kariyer imkanları sunması çalışmak isteyeceğim şirketler arasında olmasının sebepleridir.

Duygu Sarısan - Solunum, Alerji, Pazarlama - 2010 Yaz Dönemi

MSD Türkiye gerçekten benim için çok büyük bir adımdı. Gerek müdürlerim gerekse satış temsilcisi arkadaşlar gerçekten bize bir stajyer değil de firma çalışanı olarak yaklaştı. Her konuda çekinmeden yardım isteyebileceğimiz rahat bir çalışma oramı sundular. MSD Türkiye etik anlayışı çok gelişmiş olan bir firma. İlk staja başladığımda satacağım ürünün yeni bir ürün olmasından dolayı ve daha önce sahada deneyimim olmamasından dolayı endişeliydim. Ama müdürlerim ve çalışanlar hem oryantasyonda hem de devamında her zaman yardımcı olarak kolay adapte olmamı sağladı. Aldığım geri bildirimler sonucunda yeteneklerimi ortaya koyduğumu düşünüyorum. MSD Türkiye'de 3 aylık bir staj programında bulunduğum için çok mutluyum uygun olduğu takdirde ilerleyen dönemde part-time iş olanaklarından yararlanmak isterim.

Aybike Becik - Satış, Pazarlama - 2010 Yaz Dönemi

Şirkette çok sıcak bir çalışma ortamı var. Beraber çalıştığım müdürlerim çok iyi niyetli ve içten davranan kişiler olduğundan dolayı çalıştığım ortamdan çok memnun kaldım. Kendimi bu 2aylık süreçte buranın bir parçası gibi hissettim Çalıştığım iş biriminde ürünlerle ilgili birçok bilgi edindim ve işlerin nasıl yürüdüğü konusunda da bilgi sahibi oldum. MSD Türkiye kesinlikle çalışmak isteyeceğim bir şirket çünkü çok büyük ve kurumsal bir şirket. Buna ek olarak uluslararası bağlantıları olan bir firma. Bence bu özellikleriyle en çok çalışılmak istenen firmalar arasında yer almaktadır .

Ethel Benardete - Kadın Sağlığı - 2010 Yaz Dönemi